Growth Business Data
Michalina Leśniak
Digital Transformation Digital Advisory
Maciej Cieślukowski Emilia Adamek
People Values
Tomek Jurek
Digital Advisory Customer Experience Technology
Izabela Franke
Digital Advisory CX Strategy Retail
Jakub Nawrocki
Digital Transformation Retail
Paweł Wasilewski

Featured Insights

Explore all insights
Close
Growth Business Data
Michalina Leśniak
Digital Transformation Digital Advisory
Maciej Cieślukowski Emilia Adamek
People Values
Tomek Jurek
Digital Advisory Customer Experience Technology
Izabela Franke
Digital Advisory CX Strategy Retail
Jakub Nawrocki
Digital Transformation Retail
Paweł Wasilewski
Explore all insights

Featured Insights

Dec. 5, 2023 3 min read

Future Mind i Solita łączą siły – Hello Poland!

Future Mind, firma doradczo-technologiczna, która specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań transformacji cyfrowej, łączy siły z nordycką firmą technologiczną Solita, budującą produkty cyfrowe oparte o zaawansowaną analitykę danych. Organizacje tworzą zespół ponad 2000 specjalistów, który będzie projektować wiodące usługi cyfrowe wspierające wzrost i rozwój biznesu klientów. Dla Solity, która działa już na kilku europejskich rynkach, jest to początek obecności w Polsce.

Future Mind i Solita łączą siły – Hello Poland!

Future Mind to wielokrotnie nagradzana firma doradczo-technologiczna, specjalizująca się w rozwiązaniach mobilnych, cyfrowych i e-commerce. Pracuje dla klientów z wielu branż, takich jak handel detaliczny, fintech, telekomunikacja i zdrowie. Future Mind otrzymał nagrody za nowatorskie rozwiązania dla wiodących marek, takich jak Grupa Żabka, Jeronimo Martins Polska czy Super-Pharm.

Założona w 2008 roku firma Future Mind zatrudnia ponad 200 specjalistów i posiada biura w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Tychach. Dziś ten zespół dołącza do wspólnej grupy, jaką na kilku rynkach europejskich tworzy Solita. Założyciele Future Mind, Tomasz Woźniak, Tomasz Koperski i Paweł Josiek, będą nadal zarządzać firmą i rozbudowywać jej potencjał dalszego wzrostu. Staną się także udziałowcami Solity. Solita jest własnością prawie 700 pracowników oraz Apax Digital Fund, funduszu inwestycyjnego skoncentrowanego na technologii, któremu doradza Apax Partners LPP.

Zespół 2,000+ specjalistów ds. transformacji cyfrowej w Europie

Po połączeniu sił z Future Mind, zespół Solity liczy ponad 2000 specjalistów w Europie. Posiadają oni doświadczenie w doradztwie strategicznym i projektowaniu biznesowym, tworzeniu oprogramowania, danych, sztucznej inteligencji i analityce, usługach w chmurze i integracji. Dzięki transakcji, Solita wchodzi na polski rynek i poszerza swój zasięg geograficzny.

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Future Mind, który dołącza do naszej międzynarodowej społeczności. Chcemy wspólnie stać się europejskim liderem w cyfrowej transformacji opartej na danych. Future Mind ma imponujące osiągnięcia w zakresie wspierania rozwoju i projektowania cyfrowej transformacji europejskich liderów handlu detalicznego, co jeszcze bardziej wzmocni ofertę Solity w sektorze detalicznym – komentuje Ossi Lindroos, dyrektor generalny Solity.

Zarówno Future Mind, jak i Solita mają pasję do budowania kultury firmy nakierowanej na ludzi i kształtowania przyszłości poprzez tworzenie naprawdę unikalnych usług cyfrowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o handel detaliczny, produkcję, opiekę zdrowotną czy sektor publiczny, każdego dnia pomagamy naszym klientom tworzyć wyjątkowe usługi, budować wartość i usprawniać biznes. Dzięki dołączeniu do Solity, poszerzamy ofertę dla klientów i zapewniamy nowe możliwości naszym pracownikom – powiedział Tomasz Woźniak, CEO i założyciel Future Mind.

Future Mind obchodziło w tym roku 15-lecie istnienia. W ciągu ostatnich kilku lat firma zrealizowała projekty dla ponad 300 klientów w Polsce i za granicą, w tym nagrodzone produkty cyfrowe dla sieci handlowych, aptek i drogerii, a także globalnych sieci marin i telekomunikacji.

Wspieranie człowieczeństwa w technologii

Obsługując wielu klientów z listy z TOP 500 największych korporacji i organizacji publicznych, Solita oferuje szeroki zakres usług obejmujących projektowanie biznesowe i strategię. Specjalizuje się w analityce i wykorzystaniu danych i sztucznej inteligencji, rozwoju oprogramowania i usług w chmurze. Do grona klientów firmy należą znani liderzy branży, tacy jak Colruyt Group, Fortum, Kone, NATO, S Group, czy Skanska.

Znana ze swojej wyjątkowej kultury korporacyjnej, Solita otrzymała niedawno nagrodę Most Human-centric Workplace Award oraz zajęła trzecie miejsce w rankingu Top 10 Best Workplaces for Women in Tech na świecie.

Obie firmy są partnerami wiodących dostawców technologii, takich jak Microsoft, Google, AWS, Semarchy, Snowflake, Mulesoft i Tableau.

Przykłady projektów realizowanych przez obie firmy:

Solita to szybko rozwijająca się firma zajmująca się technologią, danymi i projektowaniem. Usługi firmy obejmują doradztwo strategiczne, projektowanie biznesu i usług, tworzenie oprogramowania, dane, sztuczną inteligencję i analitykę oraz zarządzane usługi w chmurze. Solita zatrudnia obecnie ponad 2 000 pracowników w Finlandii, Szwecji, Danii, Norwegii, Estonii, Belgii, Niemczech i Polsce.

www.solita.fi

Future Mind to nagradzana spółka doradczo-technologiczna, która od 15 lat tworzy innowacyjne produkty cyfrowe. Zespół Future Mind składa się z ponad 200 specjalistów, w tym doradców biznesowych i technologicznych, analityków, programistów oraz projektantów UX i UI. Dzięki eksperckiej wiedzy i doświadczeniu firma wspiera największe marki w podejmowaniu decyzji strategicznych, zarządzaniu zmianą w obszarze digital oraz rozwoju i utrzymaniu produktów cyfrowych. Współpraca z wyspecjalizowanymi partnerami technologicznymi z całego świata gwarantuje klientom najwyższą jakość w każdym projekcie. Tworzone przez ekspertów Future Mind rozwiązania były wielokrotnie doceniane w plebiscytach, a dynamiczny wzrost firmy został wyróżniony przez takie magazyny jak Forbes i Financial Times.

www.futuremind.com

DODATKOWE INFORMACJE

Solita, CEO Ossi Lindroos, [email protected], +358 40 750 7637

Solita, Communications Director Minna Pinola, [email protected], +358 40 5166 024

Solita, EVP, International Expansion Peter Barkman, [email protected],
+358 50 310 0667

Future Mind, CEO Tomasz Woźniak, [email protected], +48 609 626 955

Future Mind, Head of Marketing Jacek Dziura [email protected], +48 721 622 986

Future Mind, Biuro Prasowe: Marek Gieorgica, CCG: [email protected], +48 501 086 280

We engineer
digital business

Subscribe to our insights

A better experience for your customers with Future Mind.

This field is required. Please fill it in, so we can stay in touch
This field is required.
© 2024 Future mind
all rights reserved